PDA

View Full Version : Oyun-içi Item Rehberi

Risu
03-31-2017, 02:31 PM
http://i.hizliresim.com/Qap3Dg.png (http://hizliresim.com/Qap3Dg)

Savunma

Aydınlatma

"Yakındaki gizliliğe girmiş hedefleri görme menzili 15/30/45 birim arttır."

Özellikle Skye 'a karşı tasarlanmış bir savunma itemidir. Çok tercih edilmez, bazen uzatılmış F kullanan Sha Lin'lere karşı satın alındığı da olur.

Esneklik

"Kalabalık kontrolünün ve yavaşlatmanın süresini %30/60/90 azalt."
Aynı zamanda üzerinizdeki dağlamanın ve yanmanın da süresini kısaltır. Özellikle Bomb King ve Mal Damba gibi Kalabalık kontrolü yüksek karakterler karşısında tercih edilebilir.

Liman

"Direk saldırılardan aldığın hasarı %7/14/21 azalt."

Kendini oldukça iyi açıklıyor aslında ancak bazı karakterlerin vuruş şekilleri yanlış biliniyor. Örneğin Fernando 'nun tüm becerileri alan hasarıdır ve liman bunları azaltmaz. Son zamanlardaki bir yamayla bu vuruş türleri oyun içine de eklendi. Bunlara bakarak hangisine karşı ne tercih edebileceğinize daha iyi karar verebilirsiniz.
http://i.hizliresim.com/V031LP.png (http://hizliresim.com/V031LP)

Patlama

"Alan etkili saldırılardan aldığın hasarı %7/14/21 azalt."Aynı liman gibi önemli ve çok tercih edilen bir savunma kartıdır. Oyun içerisinde alan hasarlı şampiyonlar daha az olsa da çoğu hasar odaklı olduğu için gerekli yerlerde tercih edilmesi gereken bir karttır.

Araç

Atik

+%10/20/30 hareket hızı kazanırsın.

Atik destenizdeki kartlar ile birleşmez. Yani %10 hareket hızı veren bir kartınız varsa ve Atik I satın aldıysanız %20 değil %10 hareket hızınız olacaktır. Atik II aldığınızda ise baskın olan %20 ile hareket edersiniz. Özellikle Sha Lin ve Tyra'da tercih edilir.

Moral Desteği

"Süperini doldurma oranını %15/30/45 arttır."
Genel olarak dakika başı bir ultileyen Drogoz olmak isteyen oyuncular tarafından seçilir ki bu karşınızdaki tankı çok rahatsız edebilir. Ying'de de tercih edildiği olabiliyor ancak ben iluzyonlarınız için Chronos'u tercih etmenizi öneririm.

Usta Binicilik

"Binek hızını %15/30/45 arttır."Normal oyunlarda çok alındığını görmesem de özellikle profesyonel oyunlarda çok tercih edilen bir karttır. Ben özellikle Buz Mayınlarında tercih etmenizi öneririm.

Chronos

"Tüm yeteneklerin bekleme süresini %10/20/30 azalt."

Genelde tüm becerilerini daha hızlı kullanmak istediğiniz kahramanlarda tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ben Usta binicilik almak istediğim zamanlarda Torvald 'da kullanmayı işe yarar buluyorum.

İyileşme

Canlandır

"Başka oyunculardan %10/20/30 daha fazla iyileştirme al."

Özellikle tankların tercih ettiği bir karttır. Destek karakterlerin sizi daha fazla iyileştirmesini sağlar. Kendinize yapılan iyileştirilmeler bu karttan etkilenmez.

Kıdemli

"Muharebe dışındayken her saniye fazladan maksimum sağlığının %4/8/12'si kadar iyileş."

Özellikle destek şampiyonu olmadığı veya çok etkili olmadığını gördüğünüz zamanlarda tercih edilebilecek bir karttır. Ancak can çalma ve ölüm şifasının yanında bu durumda bile neredeyse hiç tercih edilmez.

Yaşam Sökme

"Silah atışların +%10/20/30 can çalma kazanır."

Hareketli, sürekli atak halinde olan şampiyonlar tercih edebilir. Yüksek sağlık miktarına sahip bir takıma karşı ölüm şifasına baskın gelebilir.Bu biraz sizin nasıl oynadığınıza bağlı.

Ölüm Şifası

"Bir katletme ya da saf dışı bırakma almak seni 300/600/900 sağlık iyileştirir."

Çevrele şampiyonları ve 'iş bitirenler' için öncelik taşıyan bir kart olmuştur ama dediğim gibi bu ve yaşam sökme arasında tercik sizin oynayış şeklinize bağlı.

Hücum

Buldozer

"Silah atışların konuşlandıralabilirlere +%50 hasar verir."Özellikle Barik ve Ying gibi bir ikili geldiğinde tercih edildiğini gördüğüm yere, duvarlara yerleştirilenleri (Kinessa mayınları, BK bombaları, Inara duvarı da bu kategoriye girer) daha kolay yok etmenizi sağlar.

Dağlama

"Silah atışların hedefin üzerindeki iyileşme etkisini 1.5sn boyunca %30/60/90 azaltır."

Kırmızı/hucüm kartların açık ara en çok tercih edilenidir. Çoğu oyunda 3-4 oyuncu tarafından seçilip hızla son seviyelere yükseltilir.

Yıkıcı

"Silah saldırıların kalkanlara %75/150/225 daha fazla hasar verir."

Kırmızı atak/agresif kartların en çok tercih edilen diğer kartıdır. Özellikle rekabetçide sık sık iki tank ile karşılaştığınızda hasar şampiyonlarının önceliği konumuna gelir.
Inara'nın duvarı kalkan değil konuşlandırılabilirdir.

Marifetli Eller

"Yeniden doldurma hızını %20/40/60 arttır."

Sanıldığının aksine çok işe yaramayan, dolayısıyla tercih edilmeyen bir karttır. Özel desteler ile birleştirilince güzel sonuçlar verebilir. En çok bilinen örneği Stun Mal Damba. Skye ve diğer 'çevrele' şampiyonlarında da tercih edilmesini karşın yazarın tavsiyesi dağlamadır.

Ufak bir rehber/yardım konusu olsun diye açtım.Basit düzeyde itemleri(burn cards) açıklamaya çalıştım. Aynı zamanda bir iki deneyimimi de paylaştım. Dikkat etmeye çalıştım ancak hatalar olabilir. Umarım, özellikle yeni başlayanlara, yardımcı olur. Herkese keyifli oyunlar..