PDA

View Full Version : Problem z systemem meczy rankingowych

Cannabithc
01-19-2017, 02:37 PM
Witam , otóż chciałbym się z wami podzielić moją opinia i zapytać was , osoby które grają co na ten temat sądzą . Otóż jak wiadomo mecze rankingowe klasyfikują nas do rankingu a każdy kto gra i zależy mu na rozgrywce chce zajść jak najwyżej " Droga na szczyt " Mam przegrane 10 dni czyli jestem średnio doświadczonym graczem , aktualnie posiadam 4k ratingu , mam kilka "diamentów " i zauważyłem problem który cały czas śmiem stwierdzić 1/2 rozgrywanych meczy dotyka mnie otóż , ludzie w ogóle się między sobą nie komunikują w celu utworzenia sensownego teamu , chat jest praktycznie dla 3/4 osób nie widoczny , co uniemożliwia ustalenie kto kim gra i na jakiej pozycji , ludzie nie dbają w wiekszości o to czy w Teamie jest tank lub support wiekoszość wybiera na przysłowiową Pałę* Rozumiem że taki system pozwala tworzyć różne składy i daje możliwość urozmaicenia rozgrywki od stałych sztywno określonych reguł np : tank , supp , x3 dmg . ale nie oszukujmy się w większości takie pomysły nie wypalają co skutkuje przegranym meczem . Druga sprawa nie wiem czy może ja mam takiego pecha , ale uwierzcie mi w dużej mierze trafiają mi się osoby które graja 1 raz Ranked ,typy 3/5 ( 4 gold ) nie rozumiem jak takie osoby mogą być kolejkowane do osób bardziej doświadczonych , nie wspominając już o trollach które zatruwają rozgrywkę wyzwiskami . Ogólnie gra bardzo mi się podoba naprawdę się wciągłem ale czasami odechciewa się bo zamiast progressować lecę cały czas w dół . Z autopsji już wiem że zawsze muszę grać tankiem albo supportem bo nikt inny go nie wybierze to tez mnie denerwuje . Jeżeli ktoś ma jakieś zdanie na ten temat niech się wypowie , Pozdrawiam

Darnak
01-19-2017, 09:19 PM
Cóż ci mam powiedzieć? Bywa.
Poważnie. Nic z tym nie zrobisz i tyle - tak już jest. Sam czekam na zmiany w matchmakingu.

RinShimei
01-20-2017, 02:52 AM
Ja też miałem 4k, teraz mam ledwo 3 własnie przez takie gold'y. Nie mówię, że sam jestem dobrym graczem.. Ale na pewno ogarniam więcej..
No ale nic nie zrobisz. Dla mnie ten czat powinien być od razu odsłonięty bez potrzeby klikania tam.

Haker519
01-20-2017, 11:25 AM
Czat zostanie wizualnie zmieniony w przyszłości, co ułatwi komunikację w trakcie wybierania postaci :)

Cannabithc
01-21-2017, 09:24 AM
Postanowiłem dać sobie spokój z tą grą cały czas powtarza się jeden i ten sam problem. Niech zrobią jakiś podział kolejkowania graczy i system wybierania rolni lub postaci przed meczem bo to jest gwóźdź do trumny dla tej gry.

Arcardelius
02-03-2017, 08:32 AM
Kolego @Cannabithc jest dokładnie jak piszesz. Walczę od długiego czasu o wbicie diamentu na Ferdku. Przy 3940 zaczęły się mecze sypać i obecnie nie mam już nawet platyny. A dlaczego ? A dlatego np,że po wejściu do meczu gość pisze na czacie,że dzisiaj gra duo z 7 letnim bratem,a sam bombkingiem gra dopiero od kilku dni. 2 przykład, trafiło mi się wybierać postać jako ostatni i widząc,że reszta teamu nie wybrała żadnego tanka to postanowiłem wybrać Pipa healera. Zawsze coś podleczę,ą z tankiem bez leczenia ciężko (znam z autopsji,mój main to Fernando). Zaczyna się mecz na 2xtank i 2xhealer+ buck. Oczywiście dostajemy baty,a gracz z mojego teamu grający evie płacze na czacie,że to niemożliwe i spadnie mu ranga. Więc długo nie myśląc wrócił do respa,dołączyła do niego Tyra i po meczu. Standardowo raport za afk w takim przypadku ale szczerze co to da. Jak dla mnie np Lvl 19 postaci nie powinien być dobierany z 3cim czy 5tym bo to jest zwykła kpina. Ktoś pracuje ciężko na swój wynik,a tu kilka meczy i spadek w dół.

Victoremque
02-08-2017, 09:48 PM
Już pomijając ten dobór, ja myślę, że zawsze będą się trafiać nooby, którzy będą utrudniać grę "bo mają taki kaprys" i wolą się np. chować w krzakach, albo uciekać jak się obrażą. W każdej grze jest to samo, niezależnie od rankingu - dzieje się to nawet u zaawansowanych graczy. Jeżeli marzycie o wejściu na TOP rankingu to nie pozostaje Wam nic innego jak utworzenie sobie własnego teamu, ćwiczenie razem z nim, komunikowanie (TS, skype itd.). Wtedy będzie pewność, że team jest zgrany, nikt nie strzeli focha itd. Wiadomo, na to potrzeba czasu- nie każdy go ma. Zapewniam Was, że gracze z TOP nie grają samotnie.