PDA

View Full Version : Zmiana interfejsu - życie

Darnak
12-07-2016, 01:42 PM
Cześć!
Nie wiem czy zauważyliście, ale weszła nowa zmiana interfejsu. Mianowicie - w tym momencie kolor "prostokącików" życia jest jednostajny. Co to znaczy? Niezależnie od ilości życia kolor ten jest niebieski. A jak było wcześniej? Od pewniej ilości kolor się zmieniał. Niebieski -> żółty -> czerwony.

Uważam, że zmiana ta jest tak durna i nieintuicyjna, że aż nie wiem co sobie myśleć. Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to bug - ale raczej nie. Taka durnota ze strony Hi-Rez? Wątpiłem, że to możliwe. W niczym, ale to niczym to nie pomaga. Problem w tym momencie jest tego rodzaju, że po prostu nie wiemy kiedy mamy sobie odpuścić i zacząć się wycofywać. Problematyczne jest to na każdej postaci. Składam ukłon każdemu, kto w trakcie walki patrzy się za każdym razem na liczbę HP - jest to po prostu niemożliwe.

A jak wy uważacie? Dajcie znać. O ile pomyliłem działy - proszę o przeniesienie.

Haker519
12-07-2016, 02:01 PM
Jest to umyślne ze strony Hi-Rezu.

Wprowadzono to, ponieważ jest dodatkowa zmiana związana z paskiem życia - kiedy masz tarczę, dochodzi Ci do tego paska żóły kolor - oznacza on tarczę.

Aby mogli to wprowadzić, musieli zrobić coś z domyślnym kolorem (który - jak wspomniałeś - wcześniej zmieniał kolor).

Ustawiono go więc permanentnie na kolor niebieski.

Tak, też mi się to nie podoba w trakcie gry. Nie wiem kiedy się wycofać.

Ale dostrzegam też plusy tego - jest tu ustawione specjalnie dla trybu Widza. Mały plus dla esportowej części Paladins.

Aczkolwiek mam nadzieję, że zostanie to trochę inaczej rozwiązane.

Temat przenoszę do subforum "Dyskusje Ogólne"

NOD0F
12-07-2016, 02:45 PM
Mogliby zmienić kolor tarczy np. na zielony a działanie paska życia przywrócić stare :)

Thek
12-07-2016, 08:53 PM
Rozegrałem kilka potyczek i nie przeszkadza mi to wcale. Największym wrogiem zmian są przyzwyczajenia ;) Wystarczy się wprawić w nowym interfejsie i nie powinno to więcej komplikować rozgrywki.

Darnak
12-08-2016, 03:02 PM
Jest to umyślne ze strony Hi-Rezu.

Wprowadzono to, ponieważ jest dodatkowa zmiana związana z paskiem życia - kiedy masz tarczę, dochodzi Ci do tego paska żóły kolor - oznacza on tarczę.

Aby mogli to wprowadzić, musieli zrobić coś z domyślnym kolorem (który - jak wspomniałeś - wcześniej zmieniał kolor).

Ustawiono go więc permanentnie na kolor niebieski.

Tak, też mi się to nie podoba w trakcie gry. Nie wiem kiedy się wycofać.

Ale dostrzegam też plusy tego - jest tu ustawione specjalnie dla trybu Widza. Mały plus dla esportowej części Paladins.

Aczkolwiek mam nadzieję, że zostanie to trochę inaczej rozwiązane.

Temat przenoszę do subforum "Dyskusje Ogólne"

Również mam taką nadzieję i dziękuje za przeniesienie.

Mogliby zmienić kolor tarczy np. na zielony a działanie paska życia przywrócić stare :)
Rozwiązań jest multum. Naprawdę. Opcja chociażby tonacji samego niebieskiego koloru - to również by się sprawdziło. Chodzi o to, żebyśmy mieli jakiś "szybki" podgląd na sytuację. Tak jak powiedziałem - nie ma opcji żeby w trakcie walki jeszcze "rozliczać" się ze swoją liczbą hp.

Rozegrałem kilka potyczek i nie przeszkadza mi to wcale. Największym wrogiem zmian są przyzwyczajenia ;) Wystarczy się wprawić w nowym interfejsie i nie powinno to więcej komplikować rozgrywki.
Niestety - zawsze będzie to komplikowało rozgrywkę. Dlaczego? Napisałem już - nie obserwujemy dokładnie liczby hp w trakcie walki. Nasza efektywność spadłaby drastycznie. Tobie to nie przeszkadza - super, cieszy mnie to. Ale uwierz mi, że należysz do nielicznej grupy. I w związku z tym co napisał Haker519 - jest to kwestia następnego patcha lub nawet i przy okazji "hotfix" jak zostanie coś z tym zrobione. Jestem prawie pewien.
Co do przyzwyczajeń - masz sporo racji, są one przeszkodą we wprowadzaniu zmian. Ale musimy pamiętać, że są zmiany gorsze i lepsze. Ta konkretna zmiana jest gorsza.

To jest moje zdanie. Czekam na dalszą dyskusję na ten temat.

Thek
12-08-2016, 03:43 PM
@Darnak jak najbardziej zgadzam się z Tobą, że nie jest to dobra zmiana :) Większość osób jest mimo wszystko wzrokowcami i łatwiej zauważyć kątem oka zmianę koloru. Jest to "oczywista oczywistość".

Są oczywiście lepsze możliwości na skonfigurowanie tego elementu. Choćby klasyczne oznaczenie spadku życia - pochodna zielonego -> pomarańcz -> czerwień. Shield mógłby pozostać jako niebieski. Kwestia odpowiedniego stonowania i wdrożenia.

Moja wypowiedź była stricte subiektywna i dotyczyła głównie samego zgrania z elementem (da się? da się). Obiektywnie patrząc, przez pryzmat użyteczności graczom- tak, kiepsko to rozwiązali i trzeba to wytykać, aby zostało to poprawione :)

Haker519
12-09-2016, 04:21 AM
"Od zarania dziejów..."

W grach FPS od zawsze jest informacja na temat stanu zdrowia - i zawsze zmienia się kolor paska lub obrazu kiedy to poziom HP spada jak szalony.

Od czerwonych pasków, po czerwone (wręcz zamazane krwią) obrazy.

Tak jak Thek napisał, ludzie kontem oka widzieli zmianę koloru na czerwony i wiedzieli, że należy się wycofać.

Mam nadzieję, że przed Hi-Rez EXPO zostanie to przywrócone.

EDIT:
Mamy potwierdzone informacje (6:30) (https://www.facebook.com/paladinsgame/videos/1294311570639027/) dlaczego zaszła taka zmiana. Jest to pierwszy krok dla nowego Czempiona, którego zobaczymy po Tyrze (damska wersja Viktora).

Obrońca, bo o nim mowa, specjalizował się będzie w tarczach. Stąd zmiana koloru paska HP i ukazanie ile mamy tarczy. Hi-Rez testuje to, zanim pojawi się drugi od teraz Czempion.

Tak więc jest opcja, że wszystko jeszcze ulegnie zmianie, a my będziemy widzieli graficznie kiedy tracimy dużo HP.

Darnak
12-09-2016, 11:28 AM
"Od zarania dziejów..."

W grach FPS od zawsze jest informacja na temat stanu zdrowia - i zawsze zmienia się kolor paska lub obrazu kiedy to poziom HP spada jak szalony.

Od czerwonych pasków, po czerwone (wręcz zamazane krwią) obrazy.

Tak jak Thek napisał, ludzie kontem oka widzieli zmianę koloru na czerwony i wiedzieli, że należy się wycofać.

Mam nadzieję, że przed Hi-Rez EXPO zostanie to przywrócone.

EDIT:
Mamy potwierdzone informacje (6:30) (https://www.facebook.com/paladinsgame/videos/1294311570639027/) dlaczego zaszła taka zmiana. Jest to pierwszy krok dla nowego Czempiona, którego zobaczymy po Tyrze (damska wersja Viktora - o której wiemy tyle) (http://forums.paladins.com/showthread.php?22474-datamining-Tyra-Co-nowego-przyniesie-OB40).

Obrońca, bo o nim mowa, specjalizował się będzie w tarczach. Stąd zmiana koloru paska HP i ukazanie ile mamy tarczy. Hi-Rez testuje to, zanim pojawi się drugi od teraz Czempion.

Tak więc jest opcja, że wszystko jeszcze ulegnie zmianie, a my będziemy widzieli graficznie kiedy tracimy dużo HP.

Teraz widzę jakiś sens tej zmiany. Mimo wszystko nadal uważam, że Hi-Rez zrobił gafę. Powinni od razu wprowadzić jakąś alternatywę dla tego. Rozumiem cel, ale poszli złą drogą. Mam nadzieje, że szybko to "poprawią".

LubieMefedron
12-15-2016, 10:46 AM
Osobiście po kilku rozgrywkach przyzwyczaiłem się więc żaden problem. ;)

Haker519
12-16-2016, 05:07 AM

Też już rzucam okiem na poziom życia. Umieram rzadziej, ale dalej chciałbym aby kolor paska się zmieniał.

Darnak
12-16-2016, 07:27 AM
Przyzwyczaić się idzie - jak najbardziej. Tylko jest to po prostu nieintuicyjne. Sam chciałbym aby pojawiła się chociaż tonacja.

Haker519
12-19-2016, 12:17 PM
Mam dobrą wiadomość!

W OB40 pasek z poziomem życia staje się czerwony gdy spada poniżej określonego poziomu:)

Darnak
12-19-2016, 01:17 PM
To było do przewidzenia. Szkoda, że dopiero w środę to wejdzie. Powinna być jakaś "łatka" już wcześniej. W każdym bądź razie myślę, że temat można już zamknąć. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Haker519
12-19-2016, 01:37 PM
Temat zamykam na prośbę autora.

Gdybyś chciał wrócić do niego, i go otworzyć - napisz do mnie prywatną wiadomość.